Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne (1)Choć cynkowanie uchodzi za doskonały i zawsze idealnie sprawdzający się sposób na zabezpieczanie metalu przed np. korozją, samo w sobie czasami nie gwarantuje aż tak dobrych efektów. Przeprowadzając je, należy brać pod uwagę to, że po wykonaniu pracy trzeba będzie zająć się jeszcze realizacją nieco innego zadania. Nazwać je można chromianowaniem. To właśnie ten proces stosuje się zdecydowanie najczęściej po samym cynkowaniu.

Chromianowanie, które poprzedza Cynkowanie galwaniczne, w sposób widoczny i praktyczny tworzy dodatkową warstwę ochronną na metalach. Pojawia się ona na uprzednio wykreowanej warstwie cynkowej o także dość dobrych właściwościach. Firmy potrafiące przeprowadzić taki proces najczęściej oferują klientom chromianowanie bezbarwne, chromianowanie oliwkowe, chromianowanie czarne lub chromianowanie żółte. Usługodawca sam może je więc wybrać.

Cynkowanie wykonane bez chromianowania da oczywiście jakieś efekty, jednak nie będą to długotrwale utrzymujące się i perfekcyjne rezultaty.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: