Kaloryfery dekoracyjne

Kaloryfery dekoracyjne (1)Już na etapie budowy domu powinniśmy zdecydować się na konkretny sposób ogrzewania przestrzeni. Możliwe i często wybierane jest ogrzewanie łączone. Oznacza to, że w części pomieszczeń stosowane jest ogrzewanie podłogowe, zaś w innych montowane są tradycyjne kaloryfery.

Ogrzewanie podłogowe dla części pomieszczeń ma znaczny minus – prowadzone jest w taki sposób, aby nie ogrzewać przestrzeni pod meblami, a więc jakiekolwiek manewrowanie meblami w późniejszym czasie jest niewskazane, a ich wymiana wiąże się z koniecznością poprawek w ogrzewaniu. Jest to jednak rozwiązanie idealne dla pomieszczeń takich jak łazienka. Znacznie przyjemniejsze jest wychodzenie spod prysznica, czy też z wanny na ciepłą posadzkę. Większości z nas bowiem łazienka kojarzy się z zimnymi płytkami.

Tradycyjne białe kaloryfery zastąpić mogą kaloryfery dekoracyjne. Zdecydowanie poprawi to ogólny wygląd pomieszczeń, a ze względu na jeszcze niewielką popularność będzie wyglądało naprawdę wyjątkowo. Jest to rozwiązanie najlepsze dla otwartych przestrzeni.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: