9 kwietnia 2018 r.

Szkolny konkurs literacki „Mój sposób na walkę z hałasem”

Powrót syna marnotrawnego

Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu
          ”Piktogram - cicho i bezpiecznie ..."

W ramach realizacji zadań programu „Szkoła Promująca Zdrowie” został przeprowadzony
w naszej szkole konkurs literacki „Mój sposób na walkę z hałasem”. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy w dowolnej formie literackiej na temat tego, jak walczyć z otaczającym nas
hałasem, propagując jednocześnie ciszę i spokój. Osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu były p. Jolanta Kolak oraz p. Katarzyna Maślanka.

Podsumowanie konkursu odbyło się 9 kwietnia 2018 r., kiedy to osoby biorące w nim udział otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Jury, w składzie: p. J. Kolak, K. Maślanka, J. Ptak, M. Soczek oraz p. M. Rzeszuciński, zdecydowało, iż przyzna następujące miejsca:

I miejsce ex aequo: Aleksandra Wardzała i Adrian Kuraś

Wyróżnienie: Adrianna Szostak, Karolina Wardzała

Na konkurs wpłynęły jedynie 4 prace, które były bardzo różnorodne pod względem formy (wiersz, opowiadanie, esej), ale bardzo interesujące ze względu na ujęcie tematu. W swoich tekstach uczestnicy zaprezentowali różnorodne pomysły na to, jak skutecznie walczyć z hałasem. Należałoby je teraz jedynie wcielić w życie. Pozostaje mieć nadzieję, iż następne przedsięwzięcia spotkają się z większym odzewem wśród uczniów naszej szkoły.