Finał projektu „Przyszły przedsiębiorca z gminy Lisia Góra”

Powrót syna marnotrawnego

Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu
          ”Piktogram - cicho i bezpiecznie ..."

W dniach 19 marca i 20 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze odbyło się podsumowanie projektu „Przyszły przedsiębiorca z gminy Lisia Góra”.
W wydarzeniu tym wzięli udział wójt gminy Lisia Góra p. Arkadiusz Mikuła, z-ca wójta p. Piotr Miotła, zaproszeni goście oraz wszyscy uczestnicy projektu.

Gminna Komisja Konkursowa w dniu 20 marca br. w kategorii Najciekawszy Reportaż „Firmy Gminy Lisia Góra” przyznała uczniom naszej szkoły I miejsce. Zwycięski zespół, w składzie: Weronika Galus, Gabriela Grela, Piotr Czarnik, Jakub Marszałek oraz Mateusz Sobol, otrzymał w nagrodę tablety. Zrealizowali oni fotoreportaż o firmie HAKPOL w Zaczarniu pt. „Mamy na (dla) Ciebie haka” pod opieką p. Katarzyny Maślanki.

Natomiast III miejsce przypadło grupie w składzie: Emilia Kalina, Julia Wiatr, Weronika Zych, Kacper Sztorc, Bartosz Kiełbasa za pracę pt. „DELPOL Firma handlowo – usługowa z tradycjami”. Otrzymali oni również nagrodę publiczności. Opiekunem zespołu była p. Joanna Ptak.

W ciągu trwania projektu od wakacji 2017 r. do dnia finału uczniowie klas gimnazjalnych zrealizowali szereg działań, m.in.:

·       odbyli wycieczki do firm w Zaczarniu i Brzozówce, poznając zasady ich działania, a następnie stworzyli fotoreportaże z wizyt w tych miejscach,

·       brali udział w zajęciach, na których poznali aplikację internetową Mahara, służącą do tworzenia elektronicznego portfolia,

·       uczestniczyli w zajęciach dotyczących zakładania własnej działalności gospodarczej i pisania biznesplanu, odwiedzili krakowski oddział NBP.

Wynikiem powyższych działań były prace, które zgłoszono do trzech konkursów tematycznych: „Moje e-portfolio”, „Biznesplan mojej firmy” i Najciekawszy Reportaż „Firmy Gminy Lisia Góra”. Poza tym uczniowie zdobyli szereg umiejętności, które przydadzą się w ich dalszym zawodowym życiu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, być może w niedalekiej przyszłości jako właściciele firm w gminie Lisia Góra.