06 kwietnia 2018 r.

Wyjazd zawodoznawczy do 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie

Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu ...

”Piktogram - cicho i bezpiecznie ...”
          Raz, dwa, trzy - klikasz Ty!

Uczniowie klas IIA, IIIA i IIIB mogli lepiej przyjrzeć się pracy żołnierzy podczas Dni Otwartych Koszar 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie. Młodzież obejrzała defiladę wojskową, pokaz komandosów, zapoznała się również z zasadami pracy żołnierzy. Uczniowie obejrzeli sprzęt wojskowy, broń i sprzęt mechaniczny, jakim na co dzień posługują się żołnierze z 16 batalionu. Kolejną atrakcją było strzelanie do tarczy z karabinów ćwiczeniowych i laserowych, symulacja skoków spadochronowych, ćwiczenia samoobrony, park linowy i przejażdżka samochodem wojskowym. Wszystkich oferowanych w tym dniu atrakcji nie udało się nam zrealizować, na koniec naszego pobytu w jednostce, zostaliśmy poczęstowani pyszną wojskową zupą grochową i pieczonym chlebem.

GALERIA 2