Przedwakacyjne porady

Przedwakacyjne porady

Wakacyjny urlop mogą popsuć dwie rzeczy: pogoda lub kiepsko funkcjonujące biuro podróży. Najgorsze co może się przytrafić to połączenie tych dwóch faktów. Na szczęście, przynajmniej na jeden z nich mamy wpływ. Korzystając z internetu i doświadczeń innych osób, możemy wybrać profesjonalne biuro podróży.

Zastanawiacie się zapewne jak w gąszczu ofert znaleźć tę najodpowiedniejszą i najbardziej satysfakcjonującą. Pierwsza metoda jest najskuteczniejsza, a zarazem najpewniejsza: to tzw. marketing szeptany. Wystarczy popytać wśród znajomych i rodziny. A jeśli nie znamy nikogo kto by korzystał z usług biur podróży, to należy poczytać na forach internetowych opinie innych osób. Warto również zajrzeć na stronę Polskiej Izby Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej lub Centrum Informacji Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki. Znajdziemy tam szczegółowe i sprawdzone wiadomości o ewentualnych organizatorach naszego wypoczynku. W Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych znajdują się podstawowe informacje o konkretnych firmach działających w branży turystycznej, ich założycielach lub właścicielach oraz zabezpieczeniach finansowych przydatnych np. w trakcie wypadku. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kwestie ubezpieczeniowe, gdyż to od nich może czasem zależeć czy nasze wczasy będziemy stosunkowo dobrze wspominać.

W internecie można też zapoznać się z wykazem, w którym figurują nieuczciwe biura podróży. Ostrzegają przed nimi również inni internauci.

Wybierając się na urlop organizowany przez biuro podróży, należy kierować się starym polskim powiedzeniem: „Przezorny zawsze ubezpieczony”! Pamiętając o tym, zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów i zapewnimy udane wakacje.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: