Skoki tandemowe

Skoki tandemowe
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

skoki-tandemowe-7Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o skoki spadochronowe, także skoki tandemowe, kluczowym dla bezpieczeństwa jest sprzęt. To od niego zależy w głównej mierze to, czy wylądujemy bezpiecznie na ziemi.

Pierwszą podstawową zasadą jest wykorzystanie dedykowanego sprzętu. Jeśli więc organizujemy skoki tandemowe, sprzęt musi być do nich perfekcyjnie dostosowany. Nie można zostawić tu miejsca na jakiekolwiek niedociągnięcia. Ważne, by był to sprzęt doskonałej jakości, pochodzący od producentów dbających o najwyższe standardy.
Niezwykle ważne jest oczywiście to, by spadochron spowalniał prędkość swobodnego spadania, a jego czasza była tak wykonana, aby zarówno pilot jak i pasażer mieli zapewnione bezpieczne warunki lądowania.
Drugim szalenie ważnym elementem jest konstrukcja uprzęży. Nie tylko musi ona być zabezpieczona przed rozpięciem, ale też posiadać odpowiednią wytrzymałość i być dostosowaną do obciążenia dwóch osób.
Jeśli sprzęt jest niezawodny, a pilot doświadczony – nic złego nie ma prawa się wydarzyć.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy:

  • Szkoła Lisia Góra Zielona Szkoła nad Bałtykiem 10 czerwca grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu wyruszyła na Zieloną Szkołę do …cały artykuł...
  • Zaczarnie Parafia W wiosce indiańskiej W dniu 18 czerwca uczniowie klas II i III naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do wioski …cały artykuł...