Szkoła paralotniowa

szkola-paralotniowa-7Szkoła paralotniowa ma za zadanie nauczyć swoich uczniów prawidłowo wykonywanych startów oraz bezpiecznego lądowania. Poza tym uczestnik szkolenia musi zdobyć wiedzę z zakresu przygotowania i sprawdzania sprzętu przed każdym lotem, musi potrafić samodzielnie wykonać wszystkie czynności. Pierwszy etap szkolenia pozwala nabyć umiejętność startu, lądowania i obsługi sprzętu na ziemi. Jeżeli uczestnik wykaże się znajomością tych elementów, otrzymuje pozwolenie na loty. Szkoła paralotniowa uczy skutecznego zdobywania wiedzy i koniecznych uprawnień, wymaga natomiast zaangażowania i intensywnego myślenia o wszystkim co uczestnik musi wykonać i przyswoić. Największym zagrożeniem dla paralotniarza jest bezmyślność i przekraczanie dozwolonych granic. Szkoła paralotniowa oprócz szkolenia podstawowego prowadzi również szkolenia do kolejnych pułapów wiedzy już bardziej profesjonalnej i zaawansowanej. Każdy uczestnik kursu zamierzający zaopatrzyć się we własną paralotnię, może liczyć na doradztwo instruktora.