Tachodrive

Na terenie Unii Europejskiej kierowcy autobusów oraz samochodów ciężarowych obowiązkowo muszą posiadać w swoich pojazdach tachografy, które rejestrują ich pracę. Służy to zachowaniu bezpieczeństwa na drogach, gdyż przemęczeni kierowcy są znacznie bardziej podatni na popełnianie błędów, które mogą być fatalne w skutkach.

Dlatego też urządzenia Tachodrive pełnią bardzo istotną funkcję i bezwzględnie muszą być sprawne. Rejestrują one w jednostkach czasu m.in. pokonany przez dany samochód dystans, czas pracy, a także okres w jakim kierowca odpoczywał.

Zapisy z tachografu są kontrolowane przez służby i w przypadku jakichkolwiek nadużyć oraz nieprawidłowości przewidziane są kary. Dlatego też nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek awarie tachografów – lepiej zainwestować nieco więcej w dobry sprzęt, ponieważ jego niezawodność na długiej trasie jest bardzo ważna.

Funkcjonariusze zdają sobie sprawę z możliwych „przekrętów”, dlatego prowadzone przez nich kontrole są coraz bardziej szczegółowe i dokładne.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: