Zabudowa balkonów

zabudowa-balkonow-3Ruch w interesie związanym z zabudową balkonów widać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, wielu jest powodów, dla których lokatorzy posiadający balkony decydują się na to rozwiązanie, warto jednak pamiętać, że zabudowa może być traktowana jako rozbudowa, co wymaga już pozwolenia budowlanego.

Jeżeli chcemy zdecydować się na zabudowę balkonu, a nasze mieszkanie należy do spółdzielni mieszkaniowej, wystosujmy oficjalne pismo, w którym poprosimy o zgodę na wybrane przez nas rozwiązanie. Warto dobrze uzasadnić naszą decyzję, np. posiadaniem małych dzieci i obawą o ich bezpieczeństwo, dobrze umotywowany wniosek na pewno ułatwi nam zdobycie zgody. Pozwolenie nie będzie potrzebne, jeżeli mamy zamiar zamontować lekkie, przesuwne profile aluminiowe lub np. elementy z pleksi, nie demontując przy tym drzwi balkonowych. Zabudowa balkonów oknami PCV jest już jednak traktowana jako rozbudowa oraz zwiększenie powierzchni mieszkaniowej i wymaga oficjalnej zgody spółdzielni mieszkaniowej oraz w niektórych przypadkach pozwolenia na budowę.

Decydując się na rozbudowę balkonu naszym pierwszym krokiem powinno być zdobycie oficjalnej zgody, tak abyśmy później nie musieli płacić kar lub demontować konstrukcji, tym samym tracąc pieniądze i czas przeznaczony na zabudowę, co niestety dość często się zdarza.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: