Agroturystyka

Agroturystyka jest formą wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Może być połączona z pracą u osoby zapewniającej noclegi w górach bądź też nad morzem. Agroturystyka jest traktowana jako alternatywne do rolnictwa źródło dochodu mieszkańców wsi.

Jak wygląda agroturystyka w Polsce ?

Agroturystyka w Polsce jest dobrze rozwiniętą gałęzią turystyki. Polska jest krajem gdzie można w wielu miejscach uprawiać agroturystykę, w górach, nad morzem lub nad jeziorami. Z agroturystyką mieliśmy do czynienia od dawna, jednak dopiero od kilku lat zaczęliśmy tak nazywać “wczasy pod gruszą”. Zainteresowanie tą formą wypoczynku wzrasta. Turystyka wiejska może stanowić szansę dla części polskiego rolnictwa na wyjście z gospodarczej zapaści, pod warunkiem że wezmą się za to obrotni ludzie. Gospodarze zajmujący się agroturystyką mogą oferować między innymi kwatery dla turystów.

Gospodarzy, którzy chcą zarobić na spragnionych sielskości mieszczuchach, jest z pewnością wielu. Znikoma ich część traktuje jednak to zajęcie poważnie, tzn. chce zmienić swój dom w prawdziwą kwaterę, inwestuje w wystrój i wyposażenie pokoi, w wygląd obejścia, myśli o reklamie swojego gospodarstwa. Bez reklamy nie mają jednak szans na powodzenie. Dlatego jeśli chcesz zająć się na poważnie agroturystyką nie można zapominać o reklamie.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: