Czarter jachtów na Mazurach

Czarter jachtów na mazurach

Mazury to jeden z najbardziej atrakcyjnych w Polsce kierunków wyjazdów na wakacyjny wypoczynek. Rozległe połacie lasów, liczne jeziora i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawiają, że pobyt w tym miejscu sprzyja odpoczynkowi od pracy lub szkoły. Mazurskie jeziora oferują możliwość plażowania, pływania wpław, na kajakach, rowerach wodnych i żeglowania. Ta ostatnia opcja jest szczególnie uwielbiana przez turystów, zarówno tych mających doświadczenie i patenty, jak i osób które do tej pory nie miały możliwości pływania łódką. Co zrobić, jeżeli nie mamy własnego jachtu?

Powszechnie wykorzystywany jest czarter jachtów na mazurach. Wybierając usługę musimy określić okres, na jaki chcemy dokonać czarteru, wybrać miejscowość z której wypłyniemy i docelową, a także interesujący nas model jachtu. Rezerwacja zwykle połączona jest z wpłatą zaliczki.

Pływanie jachtem jest możliwe bez posiadania patentu żeglarskiego. Mamy w takim przypadku ograniczony wybór do mniejszych jednostek. Jeżeli w gronie rodziny lub znajomych, z którymi spędzamy wakacje, jest osoba z patentem, to nasze możliwości wyboru znacznie się zwiększają.

Ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób pokrycia ewentualnych szkód. Każda jednostka pływająca jest objęta ubezpieczeniem, które pokrywa szkody przewyższające swoją wartością wpłaconą przez nas kaucję. W niektórych przypadkach jest jednak możliwość objęcia ubezpieczeniem również kaucji. Dzięki temu w razie nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem jachtu możemy liczyć nawet na zwrot całości wpłaconej kaucji.

Decydując się na czarter jachtów na mazurach nie powinniśmy kierować się tylko niską ceną. Koreluje ona często ze złym standardem i kiepską jakością obsługi. Wybór odpowiedniej firmy zapewni nam udany urlop bez przykrych niespodzianek.