Kursy i szkolenia spadochronowe AFF

Kursy i szkolenia spadochronowe AFF (9)Skakanie ze spadochronem wymaga ukończenia specjalnego kursu, na którym uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną, jak również umiejętności praktyczne, by w konsekwencji móc samodzielnie wykonywać takie skoki i to już po kilku zaledwie dniach szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów. Kursy i szkolenia spadochronowe AFF zaczynają się od zapoznania się z teorią dotyczącą samej budowy spadochronu, poprawnej techniki wykonania skoku, jak również możliwości manewrowania otwartym już spadochronem. Mogłoby się wydawać, że skoro każdy z nas nieraz widział takie skoki, to wiedza ta jest mu niepotrzebna. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ kiedy skaczemy sami, to możemy liczyć tylko i wyłącznie na swoją wiedzę i zdobyte umiejętności. W sytuacjach awaryjnych będziemy zdani tylko na siebie i tego właśnie uczą nas instruktorzy na kursach AFF. W powietrzu wiele sytuacji może się zdarzyć nieoczekiwanie, a to od skoczka zależy czy uda mu się wylądować bezpiecznie i bez uszczerbku na własnym zdrowiu.