Parafia w Zaczarniu

Lwów jest jeden na świecie…

„Niech inni sy jadą, dzie mogą, dzie chcą…”
„Lwów jest jeden na świecie” E. Schlechter
W dniach 10-11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Lwowa. Mieli możliwość poznać to piękne miasto, które nierozerwalnie związane jest z naszą Patronką Marią Konopnicką.

Pobyt we Lwowie był okazją do spotkania z przyjaciółmi z polskiej Szkoły Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej. Najważniejszym punktem wycieczki było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie naszej Patronki Marii Konopnickiej.
Wyjazd był doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wielu wzruszeń dostarczył uczestnikom pobyt na Cmentarzu Orląt Lwowskich, gdzie spoczęli mali polscy patrioci walczący o wolność ojczyzny.
Ukoronowaniem duchowych i estetycznych doznań była wizyta w Lwowskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu oraz obejrzenie spektaklu baletowego „Jezioro Łabędzie”. Dla wielu była to pierwsza okazja do uczestnictwa w takim wydarzeniu kulturalnym.
Mając w pamięci niedawne mistrzostwa Euro 2012 męska część naszej grupy z wypiekami na twarzy oglądała także lwowski stadion piłkarski.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Lisia Góra inż. Stanisławowi Wolakowi za wsparcie przygotowania wycieczki oraz współuczestnikom ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Brzozówce.
Reportaż uczniów obu szkół z wyjazdu do Lwowa zamieszczony zostanie w najbliższym numerze „Głosu Lisiej Góra”.

słowa kluczowe: ankieta word 2010, jak zrobić ankietę w wordzie 2010, szkoła lisia góra, zdrowy czerwony kapturek, zdjęcia klasowe cennik, anita szczerba, adrian maziarz, proboszcz lisia góra