Wilno

Wilno

Coraz częściej urlop jest wydarzeniem spektakularnym i polega na dwutygodniowej wycieczce w odległe rejony globu. Rzadkością staje się w naszych czasach turystyka weekendowa, krótkie wypady w jakieś mniej lub bardziej odległe, ale jakże ciekawe miejsca.
Katedra wileńska

Katedra wileńska

Piszę o tym, ponieważ uważam i sumiennie głoszę ten pogląd, że całkiem niedaleko naszej północno-wschodniej granicy, leży miasto wyjątkowe i urzekające. Wilno, bo o nim mowa, od setek lat przesiąknięte jest polską kulturą i tradycją, a jednocześnie mieści w sobie wielką historię Litwy oraz charakter nowoczesnej metropolii.

Atrakcji jest tam co nie miara. Na zwiedzenie całego miasta potrzeba co najmniej dwóch dni, a zakładając, że zależy nam też na odpoczynku, a nie wyłącznie na bieganiu od zabytku do zabytku i pospiesznym pstrykaniu zdjęć, będziemy potrzebować jeszcze więcej czasu.

Najciekawsze miejsca w Wilnie, to monumentalna klasycystyczna katedra, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej, a także dość niedawno odbudowany Zamek Dolny. Wilno jest miastem wyjątkowym. Polecam je każdemu.

Podobne wpisy o turystyce:

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: