Zaczarnie Parafia

W wiosce indiańskiej

W dniu 18 czerwca uczniowie klas II i III naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do wioski indiańskiej. Pobyt w „Fort Wapiti” w Zalasowej dostarczył dzieciom wielu przeżyć. Było to fascynujące spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej.
Atrakcje w wiosce rozpoczęły się od wymalowania twarzy w różne indiańskie wzory.
Dzieci miały okazję zobaczyć nie tylko urządzone w starym stylu domostwo Indian Dakota, wyposażone we wszystkie charakterystyczne sprzęty, ale także pokaźną kolekcję broni z okresu przed i po przybyciu białego człowieka (maczugi, łuki, tomahawki, winchester, colt itp.) . Wszyscy chętnie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Pokonywali indiański tor przeszkód, „łowili ryby”, rzucali do celu na bizonie rogi oraz brali udział w wyścigu węży. Po wyczerpujących grach i zabawach dzieci otrzymały pyszne kiełbaski przygotowane przez Indiankę opiekującą się ogniskiem. Jedną z ostatnich atrakcji była nauka tańca indiańskiego.
Szczególne zainteresowanie wzbudził sklepik z pamiątkami, w którym dzieci kupiły łuki ze strzałami, wisiorki i bransoletki. W pogodnych nastrojach, zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do Zaczarnia.