Podróżowanie jako hobby

rp_zdjecie17.jpgWielu ludzi wyszukuje sobie różne hobby; większość dorosłych ma jakąś pasję, której poświęca wolny czas. Moją pasją, której prawie całkowicie się poświęcam, jest turystyka, zwłaszcza wysokogórska.
Od wielu lat organizuję wyprawy w góry, zarówno w Polsce, jak i poza nią. Czasami zabieram ze sobą moich przyjaciół i pokazuję im, jak można ciekawie spędzić czas. Staram się, by pokazać im, że turystyka górska to nie tylko ruch i wysiłek, ale także możliwość obejrzenia pięknych widoków, poznania możliwości i ograniczeń swojego organizmu, ale także niesamowite przeżycie.
Niestety wielu z nich nie podziela mojej pasji. Stoją na stanowisku, że to niebezpieczne i drogie hobby, które może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ja jednak nie zgadzam się z takimi opiniami. Sama już dawno sprawdziłam, że turystyka jako hobby to doskonały pomysł na wszechstronny rozwój, zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Mam nadzieję, że będę mogła tę pasję realizować jak najdłużej, nawet będąc już starszym człowiekiem.