Wycieczki szkolne – Sosnowiec

SAMSUNG CAMERA PICTURESGdzie na wycieczkę szkolną?
Wypady rekreacyjne organizowane przez szkołę cieszą zarówno dzieci, jak i starszych uczniów. Wycieczki szkolne mogą być organizowane do różnych miejsc. Ich punkty docelowe i atrakcje zależne są od wieku wycieczkowiczów. Wycieczki szkolne dla dzieci najmłodszych powinny być tak zorganizowane, aby trasa, którą muszą pokonać po opuszczeniu autokaru nie była długa, by dotrzeć do zaplanowanego celu. Dla uczniów klas starszych dłuższy dystans nie będzie tak wyczerpujący, jak dla maluchów. Poza tym dzieci klas nauczania początkowego chętniej zwiedzą parki rozrywki, lub zoo, niż piękny pałac, czy dostojny zamek. Wycieczki szkolne dla starszej młodzież, która zaczyna interesować się historią i geografią mogą już zawierać taki plan zwiedzania, gdyż jest on odpowiednio dostosowany do grupy wiekowej, której raczej nie interesują już dziecinne rozrywki. Istnieją jednak takie miejsca, które są chętnie odwiedzane zarówno przez dzieci, jak i młodzież. Są to na przykład gospodarstwa ze stadniną koni. Gdzie istnieje możliwość przejażdżki konnej w zaprzęgu konnym, lub wierzchem oczywiście pod nadzorem instruktora.