5 najciekawszych miejsc w Chicago

Chicago jest trzecim największym miastem Stanów Zjednoczonych. Służy za centrum biznesowe, kulturowe i naukowe dla całej środkowej części Ameryki. Dzięki dwustuletniej tradycji i szybkiemu rozwojowi, miasto jest pełne miejsc wartych zwiedzenia.
Statua Picassa

Miłośnikom tego popularnego kubisty, można polecić loty do Chicago. Zaprojektowana przez artystę, a następnie zbudowana w 1967 monumentalna rzeźba, jest klasycznym przykładem Picassowskiego stylu. Wysoka, piętnastometrowa statua jest także jednym z najbardziej popularnych punktów orientacyjnych w mieście.
Sears Tower

Wieżowiec od 2009 znany jako Willis Tower, choć bardziej popularna jest stara nazwa. Jest jednym z najwyższych budynków na świecie. Ze 103 piętra, gdzie położony jest punkt widokowy, przy ładnej pogodzie będziesz mógł obejrzeć aż cztery stany: Illinois, gdzie położone jest Chicago, Indiana, Michigan i Wisconsin. Jeśli jesteś odważny, będziesz mógł także wyjść poza taras, dzięki szklanym klatkom, które pozwalają oglądać panoramę miasta z wysokości około 412 metrów nad ziemią.
Navy Pier

Gigantyczny pirs, wypełniony atrakcjami. Możesz zwiedzić tu muzeum dla dzieci, pojeździć na karuzeli, pograć w miniaturowego golfa. Jest to jedna z najpopularniejszych wśród turystów atrakcji w Chicago.
Magnificent Mile

Zwiedzając Chicago, nie możesz ominąć tej części Michigan Avenue. Nazwa pochodzi od długości tego deptaku – jest to dokładnie jedna mila. wypełniona ponad 450 sklepami i 275 restauracjami. Możesz tutaj zobaczyć cztery z 85 najwyższych budynków na świecie – John Hancock Center, 900 North Michigan, Water Tower Place i Park Tower.
Lincoln Park

Lincoln Park jest gigantycznym centrum sportowym, znajdują się tutaj liczne miejsca do uprawiania baseballu, koszykówki, softballu, siatkówki, także korty tenisowe, będziesz mógł też popływać tu łódką albo skorzystać z publicznej plaży. Znajduje się tu także świetna atrakcja dla dzieci – Lincoln Park Zoo, w którym znajdują się dwie duże sekcje poświęcone maluchom.